Agencja Reklamowa AK Media Dystrybucja       marketing@akmedia.pl       lockPanel pracownika
08.02.2023

Plakatowanie oraz promowanie koncertów z AK Media

Występ na żywo ulubionej kapeli, kompozytora lub orkiestry niesie na sobą niezapomniane wrażenia. Muzycy nawiązują z publicznością wyjątkową więź, która trwa jeszcze długo po zakończeniu koncertu. Następują bisy, ukłony, a potem wszystko staje się historią. Ale czy zastanawiałeś się, jak ważną rolę w budowaniu wizerunku zespołu odgrywają przemyślane działania promocyjne? Zaprojektowanie plakatu, który przykuwa uwagę, a przy tym jest czytelny i przejrzysty, wymaga nie lada wiedzy i doświadczenia. Efekt końcowy powinien budzić pozytywne skojarzenia wśród grupy odbiorców, do której jest skierowany. A zatem jest czymś więcej niż tylko informacją o wydarzeniu kulturalnym.

Jak zaprojektować plakat koncertowy?

Warto zacząć od starannego rozmieszczenia najważniejszych informacji o koncercie. Na plakacie powinny znaleźć się takie dane, jak: nazwa wykonawcy, data i miejsce występu oraz tytuł trasy lub płyty, którą zespół promuje. Nierzadko podaje się także kontakt do organizatora oraz cenę biletów wraz ze sposobem ich nabycia (np. strona WWW). Dla zachowania pełnej przejrzystości należy wybrać czytelną czcionkę, a następnie wyróżnić ją na kontrastującym tle. Kolejny krok to przyciągnięcie uwagi...z głową. Przemyślana grafika powinna zapadać w pamięć, lecz nie może być niesmaczna lub zbyt krzykliwa. Estetycznie skomponowany plakat, minimalistyczne formy i odpowiednio dobrana kolorystyka zwrócą uwagę odbiorców, skutecznie zachęcając do przyjścia na promowany koncert.

Plakatowanie z AK Media – promowanie koncertów

Jeżeli chcesz stworzyć atrakcyjny wizualnie, czytelny i wzbudzający pozytywne skojarzenia plakat koncertowy, skorzystaj z usług doświadczonych ekspertów z AK Media. Dbamy nie tylko o efektowny projekt graficzny, ale także dostosowujemy go do wymogów drukarni. A wszystko po to, aby efekt końcowy prezentował się nienagannie niezależnie od formatu i miejsca. Co więcej, zajmujemy się planowaniem, organizacją oraz pełną obsługą kampanii reklamowych o ogólnopolskim zasięgu. Plakaty wieszamy wyłącznie w dozwolonych lokalizacjach: na słupach i tablicach ogłoszeniowych, wildposting, wiatach przystankowych, jak również w szkołach, uczelniach wyższych, instytucjach publicznych, akademikach itp. Jeżeli zachodzi taka konieczność, prosimy właściciela obiektu o zgodę na rozmieszczenie materiałów promocyjnych.

Nasi kolporterzy czuwają nad przebiegiem akcji reklamowej. Kontrolują cały plakatowany rejon. Codziennie monitorują i uzupełniają zniszczone czy zabrudzone plakaty. Nie ma nic gorszego nic sterta makulatury szpecąca chodnik czy przystanek. Klienci otrzymują raporty fotograficzne z przebiegu dystrybucji plakatów koncertowych. Nasze usługi realizujemy zarówno w dużych miastach, jak i na wsiach. Na naszą korzyść przemawiają dwie dekady doświadczenia w tworzeniu skutecznych materiałów promocyjnych.

Plakat koncertowy – jak wypromować wydarzenie kulturalne?

W dobie powszechnego dostępu do Internetu plakatowanie to wciąż jedna z najbardziej efektywnych form promocji. Dotyczy to także wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty zespołów muzycznych, występy uznanych kompozytorów, spektakle teatralne czy widowiska z udziałem najpiękniejszych głosów świata. AK Media świadczy usługi plakatowania zarówno o ogólnokrajowym, jak i lokalnym zasięgu. Jasne i przejrzyste informacje zaprezentowane w wysmakowany sposób możemy umieścić w witrynach sklepowych, pubach, restauracjach, kawiarniach, stacjach benzynowych, urzędach, a nawet klatkach schodowych w blokach i wieżowcach. Dokładamy wszelkich starań, aby objąć działaniami reklamowymi jak największy obszar.

Wiemy, że skuteczna promocja koncertu wymaga starannie zaprojektowanego plakatu, który nie zginie wśród setek innych reklam. Dlatego oprawę graficzną oraz ogólny przekaz dostosowujemy do konkretnej grupy odbiorców. Inny projekt wykonamy dla zespołu rockowego, którego fani uwielbiają cięższe brzmienia, a inny dla orkiestry symfonicznej wykonującej światowe dzieła muzyki klasycznej. Dbamy także o odpowiedni rozmiar plakatu, idealną czcionkę oraz kolorystykę. Dzięki temu mamy pewność, że efekt końcowy sprowokuje odbiorców do zatrzymania się i zapoznania z informacjami o wydarzeniu.