Agencja Reklamowa AK Media Dystrybucja       marketing@akmedia.pl       lockPanel pracownika

Kontrola działalności firmy

W dzisiejszych czasach obsługa klienta w znacznym stopniu przekłada się zarówno na sukces wizerunkowy, jak i finansowy danej marki. Warto zatem zadbać, by poziom obsługi był na bardzo wysokim poziomie, a w przypadku niedogodności od razu odnajdywać ich źródło i nie dopuszczać, by kolejny raz dana sytuacja się powtórzyła. Istnieje wiele rodzajów kontroli działalności firmy.

Tajemniczy klient prawdę Ci powie

Pojęcie tajemniczego klienta jest chyba wszystkim znane. Jest to specjalnie wynajęta osoba, która poprzez zaaranżowane sceny zakupu lub sprzedaży ocenia i wysnuwa wnioski na temat obsługi klienta, z którą sam ma do czynienia. Jest to jeden z częściej wybieranych sposobów kontrolowania działalności firm, które działają w różnych sektorach. Taka osoba powinna przede wszystkich charakteryzować się dużym spokojem i spostrzegawczością, a przy tym powinna być naturalna, by nie wzbudzać podejrzeń.

Badania przeprowadzone podczas takiej kontroli działalności firmy wskazują, iż doświadczeni sprzedawcy wypadają lepiej na tle nowych, młodszych osób bez doświadczenia, gdyż znają cały mechanizm działania tajemniczego klienta i potrafią rozszyfrować taką osobę.