Agencja Reklamowa AK Media Dystrybucja       marketing@akmedia.pl       lockPanel pracownika

Kolportaż ulotek na klamki aut oraz za wycieraczkę samochodu

By skutecznie rozreklamować własną działalność, należy dobrać odpowiednie metody promocyjne. Tylko w ten sposób można dotrzeć do określonej grupy odbiorców. Jedną z takich metod jest kolportaż ulotek na klamki / za wycieraczkę samochodu i nie tylko, który znany jest i praktykowany od niepamiętnych czasów. Ten sposób promocji ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, jednak należy zgodzić się z tym, że przynosi oczekiwane rezultaty osobom, które się na ten typ reklamy zdecydują.

Czym jest kolportaż?

Według ogólnodostępnych definicji, kolportaż ulotek na klamki aut czy za wycieraczki samochodów to po prostu dystrybucja materiałów promocyjnych. Prowadząc własną firmę, każdy z właścicieli chce dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów, którzy po zapoznaniu się z informacjami znajdującymi się na ulotce, zdecydują się na zakup produktu lub skorzystanie z usługi.

Najczęściej rozdawane są standardowe ulotki, broszury, a także gazetki reklamowe. Marketing bezadresowy, bo tak można nazwać kolportaż ulotek na klamki aut czy za wycieraczki samochodów, jest bardzo efektywną metodą pozyskiwania nowych klientów, a także budowania zaufania wobec marki. Ponadto korzystając z takiej dystrybucji materiałów promocyjnych będziemy pewni, że dotarliśmy do wielu, jak nie większości osób, które zostawiły samochód na parkingu.

Kolportaż ulotek na klamki aut

Jeszcze 20 lat temu, materiały promocyjne spotykaliśmy głównie przy drzwiach wejściowych do mieszkania, co było spowodowane brakiem dostępu do skrzynek pocztowych oraz małą ilością samochodów. Obecnie z dystrybucją ulotek docieramy wszędzie, czyli m.in. zawieszamy ulotki na klamkę od drzwi mieszkań, kładziemy ją na wycieraczkę pod drzwi, wkładamy do skrzynek pocztowych, a także wkładamy za wycieraczkę samochodu lub wieszamy na klamkę od drzwi samochodu.

Ulotki reklamowe przeznaczona do kolportażu na klamki aut są specjalnie przygotowywane już na etapie projektowania, tak by łatwo można było je zawiesić, a zarazem by zostały zauważone przez właścicieli pojazdów. Dlatego nasi pracownicy wieszają ulotkę na klamkę od drzwi kierowcy. W ten sposób można szybko trafić prosto do odbiorcy i przykuć jego uwagę.

Kolportaż ulotek za wycieraczki samochodowe

Oprócz znanych metod, jakimi jest pozostawianie materiałów promocyjnych przy drzwiach wejściowych czy w skrzynkach pocztowych, jednym z popularnych sposobów jest kolportaż ulotek za wycieraczki samochodowe. Najczęściej materiały promocyjne są umieszczane przy ruchliwych miejscach takich jak m.in. duże parkingi przy centrach handlowych, a także na parkingu, kiedy to samochody są pozostawione przez właścicieli na terenie dużych osiedli mieszkalnych.

Proces pozyskiwania klientów jest nieustannie prowadzony zarówno przez małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Jest to jeden ze sposobów na przetrwanie walki z konkurencją, która jak wiadomo nie śpi. Kolportaż ulotek za wycieraczką samochodu to świetny pomysł, by bezpośrednio poinformować konsumentów o istnieniu danej firmy, zwłaszcza, jeśli reklamowane towary lub usługi są przeznaczone do właścicieli pojazdów osobowych.

Takie promowanie sprawdzi się także w pobliżu firmy, gdzie bezpośrednio można zakupić promowany produkt lub skorzystać z usługi. Mamy tutaj na myśli głównie centra handlowe. Taka forma promocji sprawdzi się również w przypadku, jeżeli samochody znajdują się w odpowiednim obszarze, np. na materiałach promocyjnych będzie reklama stacji kontroli pojazdów, stacji benzynowej, myjni, które znajdują się tuż przy parkingu.

Główną zaletą kolportażu ulotek za wycieraczkę samochodu jest bezpośrednie i szybkie dotarcie z reklamą do wybranego Klienta.

Kolportaż o każdej porze roku

Wiele osób uważa, iż w dobie Internetu tradycyjne nośniki reklamy, takie jak plakaty, ulotki reklamowe czy gazetki promocyjne nie mają racji bytu, a ich skuteczność jest bardzo niewielka lub zerowa. Jest to mit, który szerzą osoby, które korzystają z tej formy promocji w nieprzemyślany sposób. Kolportaż ulotek na klamki aut oraz za wycieraczki samochodu, mimo iż na początku drażni niektórych kierowców, to w ostatecznym rozrachunku wydrukowane materiały są czytane i zachowywane.

Warto także podkreślić, iż rodzaj promocji, jakim jest kolportaż ulotek na klamki aut lub za wycieraczki samochodowe może odbywać się niemal przez cały rok kalendarzowy, nawet w okresie jesienno-zimowym. Kierowca wyjmujący ulotkę zza wycieraczki czy ściągając ją z klamki, musi ją wyjąć, spojrzeć na nią, co już jest połową sukcesu całej przeprowadzonej akcji promocyjnej.