Agencja Reklamowa AK Media Dystrybucja       marketing@akmedia.pl       lockPanel pracownika
30.04.2010

Wsparliśmy Dom Dziecka nr 1 w Poznaniu

30 kwietnia, w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się uroczyste wręczenie przez prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego zlicytowanych zdjęć z wystawy Ludzie Stadionu. Zdjęcia wylicytowano w sumie na kwotę ponad 10 tysięcy zł. Pieniądze przekazane zostaną na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu.

Trzydzieści sześć zdjęć, prezentowanych na wystawie fotograficznej zorganizowanej przez spółkę EURO Poznań 2012 i partnerów wydarzenia, zyskało nowych właścicieli. Na spotkanie z Prezydentem zaproszeni zostali wszyscy laureaci: przedstawiciele firm, które współpracują ze spółką EURO Poznań 2012, mieszkańcy Poznania i Wielkopolski, ale także Warszawy, Gdańska, Olsztyna, czy Gdyni. Zaproszona została także dyrektor Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu Elżbieta Chełkowska oraz bohater jednego ze zdjęć, goście z Fundacji Mam marzenie, a także autor najwyżej zlicytowanego zdjęcia Piotr Wagner.

Prezydent Ryszard Grobelny wręczył zdjęcia laureatom, a także jedno ze zlicytowanych przez siebie zdjęć jego bohaterowi - Rysiowi Cieślakowi, który wraz z Fundacją Mam marzenie latem ubiegłego roku odwiedził Stadion Miejski w Poznaniu. Symbolicznie został także wręczony czek na kwotę uzyskaną z licytacji 10 707, 72 zł dla Dyrektor Domu Dziecka. Kwota zasili konto placówki i umożliwi dzieciom realizację sportowych pasji: pojadą na narciarskie obozy zimowe, obozy nauki jazdy konnej, wezmą udział w zajęciach z pływania, koszykówki i siatkówki.

Od 1 maja do 30 czerwca wystawę będzie można oglądać w nowym miejscu - w poznańskim porcie lotniczym Ławica, tuż przy wejściu do terminalu. W ten sposób Ludzi Stadionu będą mogli poznać także polscy i zagraniczni goście odwiedzający Poznań. Stadion powstaje także dla nich - w czasie wizyt w naszym mieście będzie stanowił dla nich jedną z ciekawych atrakcji.

Przypomnijmy, że zdjęcia licytowane były przez 2 tygodnie. Najwyższą cenę, 2 475 zł uzyskali "Pracownicy przygotowujący szalunek stopy fundamentowej", 2 000 zł zapłacono za zdjęcie spawacza przy jednej z kratownic. Wysokie ceny uzyskały także zdjęcia z uroczystego podpisania umowy z wykonawcą na budowę stadionu, z wizyty delegacji UEFA i widok stadionu z lotu ptaka. Na 800 dni przed EURO 2012, spółka EURO Poznań 2012 zorganizowała wernisaż wystawy fotograficznej Ludzie Stadionu. Wystawa pokazuje, że Stadion Miejski w Poznaniu to nie tylko spektakularny projekt, ale ludzie i ich emocje. Otwarcia wystawy dokonał prezydent Poznania Ryszard Grobelny, a wernisaż poprowadził kapitan Lecha Poznań Bartosz Bosacki. Wystawę można było oglądać w Starym Browarze do końca kwietnia.