Agencja Reklamowa AK Media Dystrybucja       marketing@akmedia.pl       lockPanel pracownika
05.03.2012

Przekaż 1 procent podatku na działania Fundacji Hospicyjnej?

Żyjemy w czasach formowania się społeczeństwa obywatelskiego, w którym każdy powinien poczuć się współodpowiedzialny za otaczającą go rzeczywistość. Możliwość przekazania części podatku na dowolny cel społeczny stwarza na to szansę.

Fundacja Hospicyjna jest organizacją pożytku publicznego założoną w 2004 roku, by wspierać  gdańskie Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC. Hospicjum rocznie otacza ok. 1000 chorych: dorosłych i dzieci oraz ich bliskich, a działania fundacji uzupełniają braki w finansowaniu przez NFZ (1,2 mln rocznie). Zajmuje się również ludźmi z chorobą nowotworową (inicjując i koordynując prace Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku) oraz osobami w żałobie, dla których organizuje grupy wsparcia.

Fundacja prowadzi także działania ogólnopolskie, których podstawowym założeniem jest umożliwienie godnej śmierci pacjentom oraz wsparcie ich bliskich. Współpracuje z ponad 100 hospicjami, nad którymi roztacza opiekę. W latach 2004-2011 przekazaliśmy łącznie 14 mln zł.

W  2006 roku przy Fundacji powstał Fundusz Dzieci Osieroconych, dzięki któremu najmłodsi opuszczeni na zawsze przez swoich najbliższych mogą realizować swoje cele i marzenia, uczyć się i wypoczywać. Dotychczas pomogliśmy 4500 dzieciom.

Ważnym aspektem pracy Fundacji jest działalność edukacyjna i szkoleniowa. Zapoczątkowana przez Fundację 8 lat temu ogólnopolska kampania „Hospicjum to też Życie” jest wielkim edukacyjnym przedsięwzięciem, mającym na celu propagowanie wśród Polaków idei hospicyjnych i wolontariatu. Wydajemy podręczniki i poradniki. W marcu ukaże się najnowsza książka „Przewlekle chore dziecko domu. Poradnik dla rodziny i opiekunów”.
Fundacja Hospicyjna  uwrażliwia na chorych, opuszczonych, będących u kresu. Wesprzyj ją, przekazując 1 procent swojego podatku na działania, które zmieniają świat na lepsze.