Agencja Reklamowa AK Media Dystrybucja       marketing@akmedia.pl       lockPanel pracownika
04.05.2023

Plakatowanie - imprezy

Organizujesz imprezę w plenerze, koncert, dyskotekę, wydarzenie kulturalne, wydarzenie sportowe, wydarzenie teatralne, imprezy plenerowe, zjazd foodtruck-ów, festyn rodzinny lub piknik firmowy? Każde wydarzenie wymaga stosownej oprawy, w szczególności przemyślanej reklamy. Zależy Ci przecież, aby zgromadzić jak największą liczbę uczestników, prawda? Doskonałą formą promocji tego typu inicjatyw są plakaty. Starannie zaprojektowane przyciągają uwagę atrakcyjną szatą graficzną i odpowiednio dobranym zestawieniem kolorystycznym. Jedyne, o czym należy pamiętać, to czytelny i zrozumiały przekaz. Warto więc wybrać wyraźną czcionkę i właściwy format materiałów promocyjnych oraz wpadające w oko zdjęcie.

Plakat promujący imprezę kulturalną, imprezę muzyczną, koncert, imprezę sportową czy branżową powinien zawierać niezbędne informacje o organizatorze, dacie wydarzenia oraz ewentualnych sponsorach czy cenie wejściówki. To prawda, intrygująca grafika prowokuje do zapoznania się z przekazem, ale to wciąż połowa sukcesu. Przejrzysty układ plakatu – bez przytłaczających odbiorcę zdobień – gwarantuje pełny sukces. A jeżeli szukasz wsparcia w projektowaniu materiałów reklamowych oraz organizacji kampanii promocyjnej, postaw na AK Media Dystrybucja – prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie. Zaprojektujemy, wydrukujemy i rozkleimy twoje plakaty.

Jak skutecznie wypromować imprezę?

Zaczynając od zaprojektowania atrakcyjnego plakatu, który nie zginie w gąszczu innych reklam. Jaskrawe, żywe kolory z pewnością przyciągną wzrok przechodniów w przeciwieństwie do stonowanej palety barw, która nie wysunie się na pierwszy plan, lecz obniży skuteczność przekazu. Dobrym zabiegiem będzie zastosowanie wyraźnie kontrastujących ze sobą odcieni, w zależności od tematu lub motywu wydarzenia. Przekaz należy w pełni dostosować do grupy docelowej. Zastanów się, do kogo kierujesz przekaz z plakatu. Czy są to sportowcy, rodziny z dziećmi, młodzież, a może przedsiębiorcy? Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci stworzyć ciekawy projekt.

Grafika na plakacie jest równie istotna co treść, ponieważ stanowi pierwszy bodziec, na który zwracają uwagę przechodnie. Kreuje pewne wyobrażenia o klimacie, formie i oczekiwaniach względem wydarzenia zanim odbiorca przeczyta pierwszą linijkę tekstu. Zwykle jeden, ale dobrze przemyślany motyw zapadnie w pamięć bardziej niż złożona i skomplikowana kompozycja zdjęć, grafik i ogólnego chaosu. Zadbaj o estetyczny układ poszczególnych elementów - intrygujący, ale nie przytłaczający.

Atrakcyjny plakat gotowy? Czas na dystrybucję materiałów promocyjnych. Nie wiesz, jak zorganizować profesjonalne rozklejenie plakatów? W tym pomoże Ci AK Media Dystrybucja! Jesteśmy cenioną w branży agencją reklamową, która zna się na plakatowaniu jak mało kto. Mamy ponad 27-letnie doświadczenie, którym pragniemy podzielić się z naszymi klientami. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie współpracy - od projektowania, przez dobór czcionki i formatu, po druk, plakatowanie oraz raportowanie. Masz pewność, że plakat promujący imprezę kulturalną, koncert, imprezę sportową lub firmową dotrze do możliwie najszerszego grona odbiorców.

Plakatowanie oraz promowanie imprez z AK Media Dystrybucja

AK Media Dystrybucja zajmuje się kompleksową obsługą kampanii reklamowych zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Plakaty wieszamy wyłącznie w dozwolonych miejscach, takich jak: słupy i tablice reklamowe, billboardy, wiaty przystankowe, klatki schodowe czy witryny sklepowe. Dystrybucja materiałów promocyjnych odbywa się również w przedszkolach, szkołach, uczelniach wyższych, akademikach, instytucjach publicznych, urzędach, placówkach medycznych, klubach, pubach, restauracjach itp. W razie potrzeby uzyskujemy zgodę administratora budynku na rozwieszanie plakatów.

Miejsca objęte akcją promocyjną codziennie monitorujemy w celu uzupełnienia uszkodzonych czy brakujących egzemplarzy. Nasi klienci regularnie otrzymują raporty w formie zdjęć z przeprowadzonej kampanii reklamowej. Wiemy, że plakatowanie jest skuteczne tylko wówczas, gdy przekaz zostanie w pełni dopasowany do grupy docelowej. Zapewniamy więc fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego formatu, czcionki czy szaty graficznej. Z nami wybijesz się spośród tysięcy innych reklam, a planowana impreza z pewnością zakończy się sukcesem. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z ekspertami z AK Media Dystrybucja.