Agencja Reklamowa AK Media Dystrybucja       marketing@akmedia.pl       lockPanel pracownika
16.03.2023

Plakatowanie – targi

Dlaczego tak wielu przedsiębiorców uczestniczy w targach branżowych? To niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swojej oferty szerokiemu gronu odbiorców. Tego typu wydarzenia zrzeszają ekspertów, biznesmenów i kontrahentów z wielu różnych branż. A przyświeca im jeden cel – stanie się liderem na rynku. Tylko zyskanie przewagi konkurencyjnej oraz skuteczne budowanie pozytywnego wizerunku marki pozwoli stać się liczącym się graczem. Wszystko jednak zaczyna się od reklamy. Warto więc wykonać ten pierwszy krok i poinformować swoich klientów o organizowanych targach i zachęcić ich do odwiedzenia Twojego stoiska. Przekaz musi zostać zaprezentowany w atrakcyjny i przykuwający uwagę sposób. Kto sprosta temu zadaniu? Eksperci z AK Media Dystrybucja!

Targi branżowe - plakatowanie z AK Media Dystrybucja!

Estetycznie zorganizowane stoisko nie wystarczy, aby wywrzeć wrażenie na potencjalnych klientach. Należy stworzyć prezentację, która będzie wzbudzała w nich pozytywne emocje. Ważny jest także przyjazny kontakt z osobami podchodzącymi do stolika. Przedstaw im indywidualną ofertą dostosowaną do ich wymagań. Poznawaj oczekiwania konsumentów i kreuj dla nich praktyczne rozwiązania, a zyskasz stałych i solidnych partnerów biznesowych. Przygotowując się do targów branżowych, nie zapomnij o reklamie. Daj sygnał swoim klientom, że stale się rozwijasz i wychodzisz naprzeciw ich potrzebom. Pozwól się zauważyć nie tylko w mediach społecznościowych czy na firmowej stronie internetowej, ale także... na ulicach miast.

Plakat informujący o organizowanych targach będzie strzałem w dziesiątkę. Powinien wskazywać dokładny termin i miejsce wydarzenia, a także główną tematykę, cel i ewentualnych sponsorów. Należy zadbać o jasny i zrozumiały przekaz. Nic tak nie zaburza estetyki plakatu jak niewłaściwie dobrana kolorystyka, nieczytelna czcionka lub nudna grafika. Dlatego w tej kwestii warto zaufać firmie AK Media Dystrybucja, która świadczy profesjonalne usługi dystrybucji materiałów reklamowych. Co więcej, zapewnia fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego formatu, kroju liter, szaty graficznej itp.

Plakatowanie oraz promowanie targów z AK Media Dystrybucja

Jak wyróżnić się spośród innych targów branżowych organizowanych przez konkurencję? Wszystko zależy od przemyślanej strategii promocyjnej. Samo przedstawienie oferowanych produktów czy usług to za mało. Warto przygotować również na tą okazję gadżety reklamowe, które podarujesz odwiedzającym za darmo. Upominek ściśle związany z Twoją firmą z pewnością przyczyni się do zbudowania silnej więzi oraz zaufania wśród klientów. Kolejny krok to aktywna promocja targów branżowych. W tej roli znakomicie sprawdzi się klasyka, czyli plakatowanie. Ulice małych i większych miast codziennie przemierzają dziesiątki osób, które mogą być zainteresowane wydarzeniem. Nasi specjaliści z działu marketingu pomogą Państwu dobrać odpowiedni format plakatu jak i miejsce ich ekspozycji plakatów.

W AK Media Dystrybucja zajmujemy się rozklejaniem plakatów reklamowych, czuwając nad każdym etapem kampanii. Zapewniamy pełną obsługę działań marketingowych zarówno o charakterze lokalnym, jak i ogólnopolskim. Plakatowanie obejmuje wyłącznie dozwolone miejsca: słupy i tablice ogłoszeniowe, kawiarnie, restauracje, billboardy, citylighty, wiaty przystankowe, tablice na klatkach schodowych czy witryny sklepowe. Plakaty wieszamy także w uczelniach, szkołach, przedszkolach, placówkach medycznych, urzędach i innych instytucjach publicznych. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, uzyskujemy zgodę administratora budynku na przeprowadzenie działań promocyjnych.

Starannie zaprojektowany plakat stanowi skuteczną formę reklamy. Powinien być nie tylko czytelny, ale także atrakcyjny wizualnie. Ciekawa grafika to pierwsze, co przyciąga ludzkie oko i prowokuje do zapoznania się z przekazem. Nie można również zapomnieć o grupie docelowej. Czy są to biznesmeni szukający nowych kontaktów? Ambitni studenci chętni do podjęcia stażu lub praktyk na targach pracy? Miłośnicy roślin szukający nowych kwiatów na targach roślin. Osoby szukające własnego mieszkania na targach nieruchomości. Miłośnicy targów terrarystycznych szukających miejsca dla osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat terrarystyki i akwarystyki. Bądź osoby planujące ślub - które mogą go zaplanować odwiedzając targi ślubne. A może specjaliści z danej dziedziny, którzy gotowi są do rozpoczęcia nowych projektów? Określ, kim są Twoi odbiorcy – to do nich kierujesz plakat. Dobór odpowiedniego formatu, czcionki i kolorów zostaw agencji AK Media Dystrybucja. Możesz im zaufać także w kwestii dystrybucji materiałów reklamowych. Podczas akcji promocyjnej otrzymasz raporty w formie fotografii, które ukazują przebieg oraz efekt końcowy kampanii.