Agencja Reklamowa AK Media Dystrybucja       marketing@akmedia.pl       lockPanel pracownika
06.03.2017

Pomagamy chorym na mukowiscydozę Aukcja Stroju Narciarskiego Justyny Kowalczyk

AK Media Dystrybucja przekazała na licytacje Strój narciarski Justyny Kowalczyk który wygraliśmy ponad rok temu. Środki z licytacji wsparły podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Tym razem również przeznaczone zostaną na PTWM.

 

http://charytatywni.allegro.pl/stroj-narciarski-pani-justyny-kowalczyk-i4332707

 

Przedmiotem licytacji jest oryginalny strój startowy Pani Justyny Kowalczyk z autografem naszej mistrzyni i multimedalistki Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata oraz czterokrotnej zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. Środki pozyskane z aukcji zostaną przekazane na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, którego Ambasadorką jest Pani Justyna Kowalczyk. 

 

Cały dochód z obecnej aukcji zostanie przeznaczony na rzecz rozbudowy oddziału dla dorosłych chorych na mukowiscydozę w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

 

 

Wśród podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą coraz więcej osób wkracza w dorosłość. Niestety sytuacja chorych dorosłych w Polsce jest dramatyczna. Brak systemowego wsparcia, brak dostępu do rehabilitacji domowej czy domowej antybiotykoterapii dożylnej, ograniczona refundacja leków, ale przede wszystkim niedobór ośrodków dedykowanych chorym na mukowiscydozę, gdzie mieliby zapewnioną wielodyscyplinarną opiekę oraz izolacyjne warunki leczenia powoduje, że prognozowana długość życia chorych w Polsce jest o kilkanaście lat krótsza niż w Europie Zachodniej. Chorzy nie tylko nie mają zapewnionej izolacji, ale często na samo przyjęcie do placówki muszą czekać wiele tygodni. Sprzyja to pogorszeniu stanu chorego i utrudnia dalsze leczenie.

 

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą od lat inicjuje, a ze środków pozyskanych od Darczyńców bezpośrednio wspiera zmiany systemowe w zakresie leczenia mukowiscydozy. W bieżącym roku celem jest pomoc Szpitalowi Klinicznemu Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który prowadzi leczenie dorosłych chorych na mukowiscydozę.

 

W tamtejszej Klinice Pulmonologii. Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej leczy się ponad stu chorych na mukowiscydozę, którzy ukończyli 18 rok życia, a liczba dorosłych pacjentów z terenu Wielkopolski wymagających opieki rośnie każdego roku. Niestety, tamtejsze warunki lokalowe są bardzo złe. W klinice brakuje sal jednoosobowych z łazienkami, co utrudnia izolowanie chorych podczas pobytu. Z tego powodu chorzy często tygodniami czekają na przyjęcie. Szansą jest dobudowanie do kliniki specjalnego pododdziału mukowiscydozy z izolatkami dla chorych, który pozwoliłby na poprawę dostępności do leczenia i podarowałby dorosłym chorym na mukowiscydozę dodatkowe lata życia.